Бізнес-план: власний 3D-кінотеатр
Бізнес-план: власний 3D-кінотеатр
Ще починаючи з середини ХХ століття кіноіндустрія стала серйозним бізнесом. Мільйони людей щодня відвідували кінотеатр в пошуках нових незвичних вражень. Зараз, з появою 3D-фільмів та багатомільйонних блокбастерів, власний кінотеатр став реальною можливістю для заробітку. Саме тому ми розглянемо плюси та мінуси цієї бізнес-ідеї і розкажемо вам все важливе про втілення цієї бізнес-ідеї в життя.
І. Резюме
Створення власного кінотеатру здається дуже дорогим задоволенням і більшості наших громадян воно явно не по кишені. Більше того, в Україні дуже поширене «кібер-піратство». Набагато легше почекати трохи і потім скачати фільм з торенту, аніж витрачати кошти на перегляд в кінотеатрі. Однак через розвиток 3D, 4D та IMAX-технологій, а також через популярність блокбастерів, люди все одно відвідують кінотеатри. Тому доволі доцільно один раз вкласти гроші чималі кошти в такий бізнес, щоб забезпечити собі стабільний прибуток на довгі роки.
ІІ. Аналіз ринку
Якщо ми говоримо про великі міста, то конкуренція, звичайно, велика. Майже в кожному більш-менш пристойному торговому центрі можна знайти кінотеатр. Однак, якщо ви плануєте створити «бюджетний» кінотеатр в невеликому місті, то там конкуренція або повністю відсутня, або мінімальна.
ІІІ. Плюси та мінуси
Переваги:
Популярність
Кінотеатри ще принаймні кілька десятків років будуть популярні і люди будуть їх відвідувати. Саме тому клієнти і прибуток вам забезпечені.
Мала конкуренція
Як ми вже казали, в невеликих містах ви зможете повністю монополізувати цей ринок. Єдиним вашим конкурентом буде Інтернет.
Недоліки:
Окупність
Окупність такого бізнесу зазвичай займає до 5 років, що доволі довго. З іншого боку, на виході ви отримаєте стабільний прибуток.
Великий стартовий капітал
На відміну від «хенд-мейд» бізнесу, щоб створити власний кінотеатр, потрібні великі кошти, тому лише з кількома тисячами доларів краще навіть не починати.
V. Матеріально-технічна база
Зазвичай один кінотеатр на 50 місць займає 400 кв. м. Він включає в себе самий кінозал (80 кв.м.), приміщення для апаратури, 1-2 кімнати для персоналу, вбиральню та гардероб. Якщо ви організовуєте кінотеатр у великому місті, то будівля повинна мати поруч велику автостоянку. Для маленьких міст вона не обов’язкова. Будівля повинна бути звуконепроникна. Краще шукати приміщення поруч з великими спальними районами з відповідною інфраструктурою (ТРЦ, магазини і так далі) або в центрі міста.
Щоб закупити обладнання вам все ж доведеться звернутися у відповідну фірму, яка допоможе вибрати все, що потрібно. Якщо загалом розглядати, то потрібно купити фурнітуру, екрани та обладнання, яке підтримує показ 3D-фільмів, акустичне та «допоміжне» (лампи, проводи, трансформатори і тд.) обладнання. Якщо бюджет обмежений, то краще не купувати фурнітуру, а взяти її у лізинг.
Щоб мати право показувати кінофільми, вам потрібно зв’язуватися з офіційними дистриб’юторами правовласника в Україні. Найвідомішими є B&H, Кіноманія, Ukrainian Film Distribution, Аврора, Галеон і так далі.
Зазвичай купується право показувати фільм протягом певного періоду часу. Щоби не залишитися за бортом, треба завчасно домовлятися з дистриб’юторами, бо часто кількість кіноплівок у них може бути обмежене. Кожен втрачений фільм, який мав чудову рекламну кампанію – це тисячі гривень збитку. Дистриб’ютори беруть або процент від зборів, або продають кінострічку за встановлену суму.
V. Персонал
Щоб запустити свій власний кінотеатр потрібно мати кваліфікований персонал. До нього входять:
- Генеральний директор
- Бухгалтер
- Менеджер
- Касир (2-3)
- Контролер (2)
- Оператор (2)
- Технічний персонал (водій, прибиральниці, охорона)
VI. Стартовий капітал, приблизний дохід та окупність
Потрібна сума для відкриття великого кінотеатру може сягати 1-2 мільйонів доларів. Якщо кінотеатр планується в обласному центрі, то розраховуйте на стартовий капітал від 100 до 300 тисяч доларів. В районних центрах, відповідно, витрати ще менші.
Якщо середня ціна квитка становить 80 гривень, а в день кінотеатр буде проводити 8-9 сеансів, то при повній наповненості (50 чоловік), зможе заробити близько 30 000 гривень. Місяць – 900 000 гривень.
Окупність настає за найсприятливіших умов протягом 2-3 років, а за найгірших – близько п’яти.
Leave a Comment