Як заробити на розведенні курей-несучок?

Бізнес-ідея: вирощування курей-несучок


  У сфері птахівництва саме розведення курей-несучок вважається найприбутковішим заняттям. Саме тому ми вирішили сьогодні розібратися, наскільки вигідно займатися таким бізнесом, що для потрібно для початку та інші важливі аспекти, які варто знайти перед початком розведення курей-несучок.

І. Резюме

   Як ми усі знаємо, ситуація в сільському господарстві в Україні не найкраща. Держава майже не сприяє його розвитку і більшість бізнесменів можуть розраховувати виключно на себе. Як стверджують досвідчені підприємці, успіх в цьому бізнесі залежить не лише від наявності комерційної жилки, а й від обізнаності в птахівництві. Якщо ви думаєте, що зможете без жодних спеціальних знань та вмінь у господарюванні запустити таку справу, то доведеться вас розчарувати. Ця справа не розрахована на систему «менше вклав і якнайбільше заробив». Для розведення курей-несучок та і будь-якої іншої птиці потрібно мати певний досвід в цьому. Саме тому для початку радимо кілька разів потренуватися, а лише потім починати подібний бізнес. В іншому випадку, доволі імовірно, що вас чекає фіаско.

ІІ. Аналіз ринку

   Незважаючи на те, що на ринку вже є багато виробників, але навіть початківець зможе знайти собі завжди покупця. Якщо зможете забезпечити хорошу якість птиці, то зусилля не будуть марні і ви реалізуєте товар без проблем.

ІІІ. Плюси та мінуси
Переваги:

Гарантований вихід в нуль.
Чим більша курка, тим дорожче ви зможете її продати. Якщо ж у вас не вийде її реалізувати, то ви зможете продавати яйця або використовувати їх для своїх потреб. Якщо ж навіть в цьому випадку не пощастить, то зможете просто продати тушку курки. Загалом, ваші інвестиції не пропадуть.

Невеликий стартовий капітал
Якщо ви лише починаєте такий бізнес, то ваш стартовий капітал не сильно вдарить по сімейному бюджету.

Недоліки:

Хворобливість
На відміну від рослин, цей товар не псується з часом, але при неналежному догляді ви зможете втратити весь виводок. Птиця, особлива молода, часто піддається впливу різних хвороб, які можуть знищити ваш бізнес, тому слід дуже ретельно їх доглядати, щоб такого не трапилося.

Потреба у спеціальних знаннях
Без практичних знань в цій сфері запустити успішний бізнес на вирощуванні курей-несучок буде дуже складно.

IV. Які породи курей краще вибрати?

Кури-несучки Ломан Браун


Кількість яєць в рік: 300 (63 г. одне яйце)
Статева зрілість: 135 днів
Активно несуть яйця: 80 тижнів.

Після завершення інтенсивної яйцекладки кури втрачають рівень своєї продуктивності і зазвичай після цього їх забивають і вони йдуть на продаж.

Кури Леггорн


Кількість яєць в рік: 220-300 (57 г.)
Статева зрілість: 120-125 день.
Активно несуть яйця: протягом першого року.

Кучинська ювілейна


Яєць в рік: 180-250 (60 г.)
Статева зрілість: 160 днів.
Життєздатність: дуже висока, пристосовуються до широкого спектру умов.

V. Як побудувати курятник?

   Розміри курятника варіюються від кількості курей. Зазвичай на одну курку виділяють 0,2 м. кв. Для нормальної яйцекладки підлогу курятника краще робити насипною або деревяною. Щодо висоти, то варто робити від 1,5 до 1,8 метра. Стіни слід будувати щільними для захисту від вітру. Для гідроізоляції приміщення використовуйте руберойд. Також варто залишити два входи до курятника: один вгорі для провітрювання, а другий для самих курей. 
  Якщо ви збираєтеся тримати курей взимку в курнику теж, то подбайте про утеплення підлоги (проста тирса чи суха трава) або обігрів. В курнику повинні бути лампи для світла та обігріву, поїлки та годівниці. Також забезпечте наявність сідала для курей.


VI. Чим годувати птицю?

  Маленьких курчат варто годувати кукурудзяною крупою та вареними яйцями. Також спеціально для вигодовування курей дехто вирощує зелень цибулі, а влітку дають дрібно посічену кропиву. Вона для них, по суті, як антибіотик. Коли кури підростають до 30 днів, то варто давати биту кукурудзу, а після 60 днів – цілу. Також можете використовувати спеціальний комбікорм або різні суміші зерна.

VII. Стартовий капітал та собівартість

Стартовий капітал повністю залежить від обсягів, з яких ви плануєте почати, але загалом вистачить навіть 1000-1500 гривень.

Собівартість курей складає близько 25 гривень (якщо ви купуєте яйця, то 35 гривень). Продаються 100-денні кури зазвичай по 50 гривень.

Немає коментарів

На платформі Blogger.