Як почати бізнес на тепличних овочах?

Бізнес-ідея: вирощування тепличних овочів та ягід


  На щастя, Україна – ідеальна країна для ведення сільського господарства. На жаль, уряд майже не сприяє його розвитку. Давайте розглянемо основні плюси та мінуси ведення бізнесу на вирощуванні тепличних овочів чи ягід.

І. Резюме

  В будь-якій розвиненій державі уряд сприяє розвитку сільського господарства. Так, дуже часто воно є навіть збитковим для держави, адже виділяються просто неймовірні обсяги субсидій для фермерів, але задля добробуту населення влада просто вимушена це робити. В нашій країні дуже часто аграрії повинні розраховувати виключно на себе. Тому, успіх на цьому ринку залежить виключно від комерційного хисту і, звичайно, від ваших галузевих знань.

ІІ. Аналіз ринку

  Як стверджують досвідчені аграрії, ситуація на ринку доволі складна. Якщо раніше окупність теплиці і вирощування було близько 6 місяців, то зараз до 1,5 роки. Це пов’язано з припиненням торгівлі з Росією. Якщо більше 80% товару до війни йшло на цей ринок, то тепер все залишається у нас, а, відповідно, ціна обвалюється і вигода часом взагалі відсутня. Більше того, нещодавно Україна дала «зелене» світло для турецьких виробників, тому вітчизняному виробнику стало ще важче пробитися на ринок. Дрібним фермерам дуже складно боротися з конкуренцією. Лише виробники, які мають в розпорядженні близько гектару землі можуть розраховувати на більш-менш пристойний дохід.

  З іншого боку, зараз дуже багато людей закриваються і можна купити вже готовий тепличний бізнес. До того ж в нас чудовий клімат та ґрунти для такого бізнесу, при правильному аналізі ринку можна досягти успіху навіть в тепличному бізнесі. Загалом, ситуація з низькими зарплатами та купівельноспроможністю населення по всій Україні однакова, тому потрібно просто пристосовуватися до цих умов.


ІІІ. Плюси та мінуси

Переваги:
  1. Висока якість ґрунтів
  2. Чудові кліматичні умови
  3. Гнучкість – ви не прив’язані до одного товару і завжди можете перейти на інший. 
  4. Швидка окупність і, відповідно, можливість розширення.
Недоліки:
  1. Сезонний дохід.
  2. Ринок диктує ціну, а не виробник.
  3. Товар швидко псується.
  4. Конкуренція.
  5. Байдужість до сільського господарства з боку влади.

IV. Матеріально – технічна база

Обов’язкове на початку:

1. Теплиці
2. Свердловина
3. Обладнання для поливу
4. Насіння чи розсада
5. Добриво

Додаткові:

1. Автомобіль для вивозу на продаж.
2. Культиватор.
3. Садові інструменти.
4. Опалення в теплиці.
5. Окрема теплиця для розсади.

V. Що краще за все вирощувати?

  Ідеальної відповіді на це запитання нема. Попит на різні товари завжди різний, тому вам потрібно аналізувати ринок і вже від потреб населення вирощувати овочі чи ягоди. Наприклад, редиска росте швидко і вона не дуже вимоглива, але рентабельно продавати її лише з березня по кінець травня. Дуже популярні помідори, огірки та кубовидний перець, бо в кінцевій вазі вони набирають найбільше. Загалом, при виборі продукту вам потрібно добре зважувати усі «за» та «проти». Так, наприклад, для для гарного прибутку перець сіють в листопаді, щоб почати торгувати в травні. Перець стабільніший в ціні, але насіння дуже дороге, він примхливий у вирощуванні та розсадний період довгий. Огірок і кабачок оптимальний варіант, але для ранньої продукції потрібно опалення, оскільки вони дуже бояться приморозків. Популярна ще капуста, бо вона холодостійка і урожайна, але ціна доволі сумнівна. Всі овочі мають певні плюси та мінуси, кожен вибирає сам. Саме тому робіть лише виважені рішення.



VI. Ринки збуту

  Якщо ви лише початківець, то можете навіть не намагатися виходити на торгові мережі. Вони працюють виключно з великими тепличними комплексами на постійній основі. Та й вхід в таку мережу коштує занадто дорого (близько 3 мільйонів гривень). До того ж, якщо є необхідність, то мережі самі знаходять та закупляють товар у оптовиків. 
 Тому основний ринок збуту – оптові ринки, які розкидані по всій країні. Просто знайдіть найближчий і збувайте товар там. Там можна також знайти постійних оптових покупців, які будуть забирати товар навіть від вашого дому. Також можна домовитися з місцевими магазинами, якщо ви ще не в змозі вирощувати великі обсяги овочів.

VII. Стартовий капітал та окупність

Стартовий капітал

  Якщо ви плануєте відразу почати по-серйозному, то вам потрібно мінімум 1 гектар землі та близько 140 000 гривень для початку. Якщо ж ви просто розглядаєте це як спосіб підробітку, який в перспективі переросте в щось серйозніше, то вистачить навіть 1500 гривень.

Окупність

  Окупність такого бізнесу складає 8-10 місяців за сприятливих ринкових та кліматичних умов.

VIII. Поради початківцям

  Запорука успіху - це якісний посівний матеріал і хороший догляд за рослинами. Вам слід завжди аналізувати ринок і бути в курсі всіх подій в цій галузі. Виробляйте якісний продукт і будьте уважні до товарного вигляду як товару, так і упаковки. Всі ці поради допоможуть вам знайти постійних і стабільних покупців. Якщо ви будете завжди все прораховувати і планувати, то успіх в цій галузі вам гарантований.

Немає коментарів

На платформі Blogger.