Бізнес на кавових автоматах
Вендінговий бізнес: кавові автомати
Вендінг – вид бізнесу, коли продаж товарів здійснюється за допомогою автоматизованих систем. Набув поширення ще з середини XX століття. Зараз же автомати з продажу кави, газет, продуктів харчування, засобів гігієни та інших товарів можна знайти на будь-якій «живій» вулиці чи в офісному приміщенні. Чи справді це настільки вигідно? Скільки на цьому можна заробити? І як започаткувати свій власний вендінговий бізнес на кавових автоматах? Читайте в нашій статті.
І. Резюме
Незважаючи на те, що зараз кавові автомати знаходяться на кожному кроці, більшість людей в Україні навіть не знає про існування такого виду бізнесу. Свою справу на продажі кави можна без проблем запустити навіть підприємцям-початківцям. По суті, ви не вкладаєте багато грошей, а на виході отримуєте бізнес, що працює 24 години на добу та 7 днів на тиждень. Більше того, всі кавові автомати працюють без продавців, площу вони займають мінімальну, а тому оренда не обійдеться дорого. В кінці-кінців, вам навіть не потрібно мати жодних ліцензій для ведення такого бізнесу.
ІІ. Аналіз ринку
Очевидно, що ринок кавових автоматів в Україні хоч і молодий, але вже розвинений. Зараз доволі складно знайти вільне місце, де б не було кавового апарату. Однак, якщо добре пошукати, то цілком реально знайти прибуткову локацію. Тому, хоч і ринок переповнений, але конкуренція полягає лише в одному – в місцезнаходженні. Знайдіть прохідне місце і жодних проблем у вас не буде.
ІІІ. Плюси та мінуси вендінг-бізнесу з продажу кави
Переваги:
1. Мінімальний стартовий капітал.
2. Нема потреби постійно працювати.
3. Держава не вимагає спеціальних дозволів
4. Відносно швидка окупність бізнесу
Недоліки:
1. Складнощі з пошуком місця.
IV. Як вибрати підходяще місце?
Прибуткове місце для вендінгового бізнесу – запорука успіху. Головна вимога – велика прохідність людей. Щодня проходити повз ваш автомат мають мінімум кілька сотень, а той тисяч осіб. Зазвичай для розташування кавових автоматів обирають автобусні зупинки, площадки біля університетів, лікарні, автосалони, салони краси, торгові центри, універмаги, аеропорти, готелі, супермаркети, і, звичайно, офісні приміщення. Не можна просто поставити кавовий автомат і чекати, поки клієнт вас знайде. Потрібно на практиці вирахувати людський «трафік» і приблизний прибуток та завантаженість апарату. Також не варто навмисно завищувати показники. Загалом, для нормального функціонування вашого бізнесу потрібно продавати мінімум 20-30 стаканчиків кави щодня. Зазвичай цей показник сягає 40-50, а часом і 100 порцій кави на день.
Через те, що автомат не займає багато місця, його оренда не складає більше 500-800 гривень на місяць. Бізнесмени, що працюють у сфері вендінгу часом домовляються з власниками про процентну плату (наприклад, 5-10% від продажів за надання місця).
V. Скільки коштують автомати і де їх купити?
Купити кавовий автомат для вендінгового бізнесу в Україні доволі легко. На ринку є дуже широкий вибір як за якістю, так і за асортиментом кави. Можна купити новий автомат або вже вживаний. Ціна на новий кавовий варіюється в районі 1000 євро. Можна, звичайно, знайти «бюджетний» варіант за нижчу ціну, але ми не радимо економити на цьому, щоб не мати потім проблем з постійним ремонтом. Якщо ваш бюджет поки що не може дозволити таких затрат, то є варіант орендування кавових автоматів. Ринкова ціна за місяць оренди складає 350-450 гривень. Якщо ви хочете зробити вендінговий бізнес на кавових автоматах головним джерелом прибутку, то однієї точки не вистачить. Для такого результату потрібно близько 7-10 штук.
Окупність, приблизні доходи та ризики
Професіонали вендінгового бізнесу стверджують, що окупність одного апарату – близько одного року. Після повернення стартового капіталу не варто зупинятися на досягнутому, а слід надалі розвивати свою мережу кавових автоматів.
Щодо приблизного доходу, то зазвичай автомат приносить 1800-2200 гривень на місяць.
Ризики – невдало вибране місце та вандали, які можуть пошкодити ваш автомат. Для захисту від них варто відразу купувати сталеву сітку або трубчастий захист. Якщо ви вирішили поставити кавовий апарат в місці, де зазвичай є скупчення нетверезих людей, то варто також страхувати його або прикручувати до підлоги. Також можна прописати в договорі про оренду відповідальність власника площадки за стан кавових автоматів.
Leave a Comment