Вижимка книги: "Найбагатша людина у Вавилоні"

Книга "Найбагатша людина у Вавилоні": основні ідеї


Сьогодні розкажу вам основні тези бест-селлера Джорджа Клейсона "Найбагатша людина у Вавилоні". Книга розповідає про кілька правил, які, на думку автора, допоможуть стати багатим.

Книга дуже креативно побудована, бо подається у формі притч з життя древніх вавилонян - жителів найбагатшого міста Стародавнього світу, які знали не лише як заробити гроші, а й як примножити їх ще до ваших цих біткоїнів.

Спершу я подумав, що всі поради, які дає автор, банальні та зрозумілі будь-кому і без книги, але після прочитання можу сказати з впевненістю, що книга все ж має багато світлих моментів. Основні тези: 

Відкладай десятину щомісяця 

Клейсон пише, що вилізти із фінансової ями, в якій більшість з нас зараз знаходиться, можна незалежно від її глибини. Навіть якщо ти маєш борг перед родичами, банком, сусідами чи будь-ким іншим, вихід є завжди. Він пропонує оптимізувати витрати і відкладати десяту частину свого доходу щомісяця. Заробляєш 10 000 гривень? Відклади 1000 гривень! 100 000 - 10 000 і так далі. На перший погляд лише здається, що це невелика сума, але за рік це буде вже 12 000 гривень, а за два роки - майже $1000, а навіть цього достатньо, щоб почати свою справу. До того ж не забувай, що з часом твої доходи можуть тільки рости, а тому й сума відкладених грошей теж. 

Змусьте гроші працювати 

Всім добре відоме правило: "Гроші повинні працювати!" Це ж саме думає автор цього бестселера. Клейсон каже, що кошти, які ви вже накопичили, варто інвестувати в ідеї, що можуть приносити вам ще більше грошей. І, якщо у Вавилоні це було виробництво щитів, то у нас свій бізнес, акції, облігації, тощо. 

Оберігайте багатство від втрат 

Якими радісними не здавалися б перспективи, завжди будьте готові до непередбачуваних ситуацій. Автор закликає страхувати своє майно, щоб бути певним, що гроші в безпеці. 

Особиста нерухомість - найкраща інвестиція 

Незважаючи на те, що в нас зараз думають, що нема сенсу купувати свою нерухомість, Клейсон вважає, що це найкраща інвестиція. Ця одноразова велика покупка дасть змогу вам відкладати набагато більше в майбутньому. 

Вчіться! 

Навіть не буду писати багато. Твої знання = твій дохід. Увага! Не вища освіта = твій дохід, а виключно знання. Знання ти можеш отримати і в результаті самоосвіти, а не тільки в університеті. 

Уникай пошуків фортуни 

Тут теж буду лаконічним. Гроші в 21 столітті заробляються мізками та вміннями. Казино, лотереї, кейси і так далі - це не про заробляння коштів. 

Давай в борг тільки тому, хто поверне 

Допустимо ти працював кілька місяців як раб на галері, щоб заробити трішки більше, аніж зазвичай, а в кінці-кінців отримав ще й премію на роботі. Та раптово з'являється твоя сестра, яка просить у тебе ці кровно зароблені кошти для свого чоловіка-неука, який хоче "почати свій бізнес". Що ти маєш зробити? З одного боку, відмовляти складно, бо це твоя сестра. З іншого боку, ти працював днями і ночами, щоб заробити ці гроші і ти знаєш, що нічого в чоловіка сестри путнього не вийде. Автор каже, що ви повинні давати кошти лише тим, хто зможе повернути їх. Нема сенсу давати людям в борг на побутові речі, бо вони не повернуть їх тобі. Якщо ж людина хоче інвестувати кудись ці гроші, то зваж всі ризики і тоді приймай остаточне рішення. 

Радьтеся з мудрими людьми 

Якими ви не були б гордими, краще порадитися з досвідченими людьми, які знають як заробляти гроші, перш ніж інвестувати кудись. Також Клейсон каже, що гроші ніколи не прийдуть до того, хто вкладає гроші в справу, в якій не розбирається.

Немає коментарів

На платформі Blogger.